2018 Annual Award Recipients

Congratulations to the following IASBO members who are the Indiana ASBO Statewide & Regional recipients for the Treasurer of the Year, School Business Official of the Year, and School Support Professional of the Year for 2018!

2018 IASBO Statewide Recipients

Treasurer of the Year – Carla Gambill, Treasurer, Linton-Stockton School Corporation
School Business Official of the Year (tie) – Lynn Kwilasz, Chief Financial Officer, Duneland School Corporation and Weedie Smith, Business Manager, Decatur County School Corporation
School Support Professional of the Year – Deb Wolfe, Benefits Specialist, MSD of Washington Township

2018 IASBO STATEWIDE & REGIONAL AWARD RECIPIENTS

Treasurer of the Year

Region 1 – Meghan Damron, Treasurer, Griffith Public Schools
Region 2 – April Fitterling, Treasurer, Warsaw Community Schools
Region 3 – Anita Heyerly, Deputy Treasurer, Adams Central Community Schools
Region 4 – Trudie Dillon, Treasurer, Covington Community School Corporation
Region 5 – Tarinna Morris, Director of Business Affairs, Madison-Grant United Schools
Region 6 – Jan Hinty, Treasurer, Greater Randolph Interlocal Cooperative
Region 7 – Carla Gambill, Treasurer, Linton-Stockton School Corporation
Region 8 – Stacey Smith, Treasurer, Plainfield Community School Corporation
Region 9 – Courtney Bohleber, Treasurer, Evansville-Vanderburgh School Corporation
Region 10 – Myra Fischvogt, Deputy Treasurer, Jennings County School Corporation

School Business Official of the Year

Region 1 – Lynn Kwilasz, Chief Financial Officer, Duneland School Corporation
Region 2 – Carol Kuzmicz, Deputy Treasurer, John Glenn School Corporation
Region 3 – Brad Yates, Assistant Superintendent, MSD of Bluffton-Harrison
Region 4 – Amanda Brackett, Chief Financial Officer, Tippecanoe School Corporation
Region 5 – Robert Schultz, Chief Financial Officer, Marion Community Schools 
Region 6 – Weedie Smith, Business Manager, Decatur County Community Schools
Region 7 – Bruce Perry, Chief Financial Officer, Vigo County School Corporation
Region 8 – Mike Reuter, Chief Financial Officer, Hamilton Southeastern Schools  
Region 9 – Darrell Bobe, Superintendent, North Knox School Corporation
Region 10 – Steve Nauman, Business Manager, Seymour Community Schools

School Support Professional of the Year

Region 1 – Christine Clarahan, Director of FNS, School City of Hammond
Region 2 – Brenda Troyer, Payroll & Benefits Coordinator, Rochester Community
Region 3 – Jennifer Landez, Human Resources Director, Lakeland School Corporation
Region 4 – Chuck Bear, Director of Facilities and Grounds, Lafayette School Corporation
Region 5 – Corie Armes, Deputy Treasurer, Maconaquah School Corporation
Region 6 – Shawntel Baker, Deputy Treasurer, Randolph Southern School Corporation
Region 7 – Michael Howard, Director of Extended Services, Clay Community Schools 
Region 8 – Deb Wolfe, Benefits Specialist, MSD of Washington Township
Region 9 – No Award Recipient
Region 10 – James Tedder, Transportation & Facilities Director, Flat Rock-Hawcreek